Cene gasa će poskupeti od 1. novembra, a poskupljenje neće biti veće od 10 posto, izjavio je direktor „Srbijagasa“ Dušan Bajatović. Kilovat-sat gasa će koštati 4,54 dinara, odnosno 5,02 dinara sa PDV-om. To znači da će prosečni računi za gas biti skuplji za oko 850 dinara. Ova odluka Agencije za energetiku će se primenjivati od 1. novembra, pa će računi početi da se plaćaju od 1. decembra.
Poskupljenje kilovat-sata gasa neće biti veće od 10 posto, međutim, to će značiti značajan udar na džepove građana koji se greju na gas. Direktor „Srbijagasa“ Dušan Bajatović izjavio je da će prosečni računi za gas biti skuplji za oko 850 dinara. On je izrazio nadu da će ljudi biti svesni ovog poskupljenja i da će se na vreme pripremiti za plaćanje većih računa.
Ovom odlukom Agencije za energetiku, cena kilovat-sata gasa će biti 4,54 dinara, odnosno 5,02 dinara sa PDV-om. Poskupljenje će se primenjivati od 1. novembra, a to znači da će računi početi da se plaćaju od 1. decembra. Dušan Bajatović je istakao da su oni pomerili primenu ove odluke u iduću godinu kako bi građani imali vremena da se pripreme za veće račune.
Kako je rekao Bajatović, poskupljenje neće biti veće od 10 odsto, ali će to značiti značajno povećanje računa za sve one koji se greju na gas. On je izneo primer da će prosečni računi biti skuplji za oko 850 dinara, a da će oni koji troše više gasa imati još veće račune.
Ova odluka je izazvala zabrinutost među građanima, jer će imati direktan uticaj na njihove mesečne troškove za grejanje. Mnogi se već sada brinu kako će izdvojiti više novca za plaćanje računa, posebno zbog toga što kilovat-sat gasa više neće biti toliko povoljan kao pre.
Iz „Srbijagasa“ su istakli da će se truditi da građani budu pravovremeno obavešteni o ovim promenama i da će im pružiti korisne savete kako da smanje potrošnju gasa i na taj način umanje uticaj poskupljenja na svoje budžete.
Ovo poskupljenje dolazi u vreme kada su većine građana već opterećeni drugim troškovima, te će dodatno povećanje računa za gas sigurno uticati na njihove mesečne budžete. Mnogi se nadaju da će ovakve odluke Agencije za energetiku i drugih regulatornih tela biti donete uzimajući u obzir i interes građana, te da će se truditi da nađu balans između zahteva energetskih kompanija i finansijskih mogućnosti stanovništva.