Honor Magic V3: Prvi utisci o najtanjem sklopivom telefonu

Stefan Nikolić avatar

Honor Magic V3: Prvi utisci o najtanjem sklopivom telefonu

Elegantan, prijatan za korišćenje, lagan i zabavan – prve su reči kojima možemo sumirati prvi utisak o Magic V3, novom savitljivom Honor telefonu. Premijerno, predstavljen je na IFA, baš kao i njegov prethodnik prošle godine, a izazvao je podjednako pozitivne komentare s obzirom na brojna poboljšanja koja donosi.

Magic V3 smo imali prilike da na kratko vidimo tokom leta, odmah nakon predstavljanja u Kini, ali sada, u Berlinu, dobili smo priliku da malo više isprobamo ovaj telefon, i evo prvih utisaka pre jednog iscrpnijeg testa.

Odmah ono očigledno. Magic V3 je izuzetno tanak telefon. Debeo je svega 9.2 mm kada je sklopljen, a kada je rasklopljen ima tek 4.4 mm. Da to stavimo u perspektivu – Samsung Galaxy Z Fold6 je debljine 12.1 mm rasklopljen, a 5.6 mm sklopljen dok je nedavno predstavljeni Pixel 9 Pro Fold debljine 10,5 mm, odnosno 5,1 mm. Ovo je naravno minimalna razlika, ali čak i tih nekoliko milimetara doprinosi da se tokom korišćenja oseti razlika i da je Magic V3 poput „regularnog“ telefona. Čak i kada se poredi sa prošlogodišnjim Magic V2 ovaj novi model osetno jeste lagodniji u ruci. Uz to, čak je i kamera koja je sada po sredini više uklopljena u samo telo telefona i ne remeti izgled.

Uz to, telefon je lagan, ima 226 grama (savitljivi Pixel telefon ima 257 grama) i može se porediti i sa klasičnim telefonima. Recimo, iPhone 15 Pro Max ima 221 gram. Ovo sve spominjemo samo da biste stekli utisak koliko je ovaj telefon koji ipak ima dva ekrana a ne opterećuje već je tu samo da vam sve olakša. Plus, odlično izgleda.

Govoreći o ekranima, Magic V3 ima divan svetao spoljašnji ekran od 6,43 inča a kada se otvori dobija se unutrašnji ekran od 7,92 inča. Oba ekrana imaju dinamičnu brzinu osvežavanja koja ide do 120 Hz, ali se smanjuje kada je to potrebno da bi se uštedela baterija. Oba su podjednako oštra i prijatna za čitanje, igranje igrica ili gledanje video sadržaja. Deo gde se telefon presavija je gotovo neprimetan, i maltene se i ne oseća i ne vidi.

Honor je takođe pustio svoju veštačku inteligenciju da se pobrine za kameru, pa možete automatski snimati slike uz pomoć AI Motion Sensing-a i prelepe portrete uz AI Portrait Engine. Sistem kamere nije baš na nivou najboljih pametnih telefona, ali nije daleko iza njih. Glavna kamera od 50 megapiksela je odlična. Dovoljno je brza za akcione snimke, ima relativno veliki senzor i otvor za solidan rad pri slabom svetlu, i generalno proizvodi zadovoljavajuće fotografije.

Periskop kamera od 50 MP podržava 3,5X optički zum i do 100X digitalni zum i tu radi sasvim dobar posao iako ne toliko dobro kao što je slučaj kod Honor Magic 6 Pro. Ipak, ovaj savitljivi telefon ima neke druge prioritete. Ali, je sve dobro usklađeno s glavnim objektivom. Tu je i ultrawide kamera od 40 MP a dve prednje kamere su od 20 MP svaka i dovoljne su za selfije i video pozive.

Inače, sve pokreće moćni i brzi Snapdragon 8 Gen 3 pa ovde brzina nije upitna i „mišići“ neće nedostajati ovom telefonu.

Stefan Nikolić avatar
BEOGRAD Vremenska Prognoza
Najnoviji Članci
Pretraga
Kategorije