Potražnja za ribom je u ovo doba godine veća zbog božićnog posta i posnih slava, a najviše se pazare šaran i pastrmka. Cene su slične kao prošle godine, a u većim trgovinskim lancima sveža riba je na popustu. Kilogram šarana košta od 490 do 530 dinara, dok se u ribarnicama širom Srbije prodaje uglavnom od 650 do 800 dinara. Šnicle od šarana su čak skuplje od junećeg buta, koštajući oko 1.500 dinara po kilogramu. Ponuda domaćeg šarana je odlična i ribari tvrde da će biti dovoljno da zadovolji potrebe potrošača.
U trgovinskim lancima kilogram sveže pastrmke košta 600 dinara, dok je u ribarnicama cena od 700 do 800 dinara. Među najjeftinijom morskom ribom je oslić, koji se prodaje za 460 dinara, dok orada ili brancin koštaju od 1.100 do 1.250 dinara. Potražnja za ribom je dobra, a potrošači uglavnom kupuju svežu ribu. Mnoge porodice nemaju vremena da spremaju ribu pa je kupuju pečenu, za šta treba izdvojiti dodatnih 200 do 300 dinara.
Fileti lososa uvek imaju visoku cenu, ali se mogu naći po povoljnijim cenama u trgovinskim lancima gde kilogram košta 2.300 dinara na akciji. Ljubitelji morskih račića će za kilogram škampa morati da izdvoje 4.700 dinara. Predsednik Grupacije za ribarstvo u Privrednoj komori Srbije, Krum Atanasov, ističe da u zemlji ima dovoljno ribe za ovaj period posta i slava. U ribnjacima se nalazi oko 4.000 tona šarana, što bi trebalo da zadovolji potrebe kupaca.
Atanasov ističe da je proizvodnja ribe u Srbiji prepolovljena u poslednjih deset do 15 godina, sa samo 5.000 hektara pod ribnjacima u poređenju sa 12.500 hektara pre 15 godina. Inspekcija apeluje na potrošače da ribu kupuju na mestima koja su registrovana i da obrate pažnju na znakove svežine ribe kao što su vlažne i crvene škrge. Potražnja za ribom je dobra, a prodavci se nadaju da će se trend nastaviti i dalje.