KRUŽI JOŠ JEDNA INTERNET PREVARA! Stigla mu je poruka od banke i posle samo JEDNOG KLIKA ostao je bez 8.000 EVRA!

Branko Simić аватар

Muškarac iz Erfurta izgubio je prošlog četvrtka 7.900 evra na prevari, saopštila je policija. Naivni 47-godišnjak je dobio SMS poruku od navodne banke u kojoj su traženi podaci o pristupu bankovnom računu. Sledećeg dana, lažni zaposlenik banke kontaktirao ga je i zamolio ga da poveća dnevni limit na računu. Muškarac je to učinio, ali ubrzo je otkrio da mu je sa računa skinuto 7.900 evra. Nakon toga je podneo prijavu policiji zbog prevare.

Također, nedavno se u Srbiji pojavio slučaj internet prevare. Jedan korisnik je naišao na oglas za posao u inostranstvu, gde se tražila uplata od 25.000 dinara za navodne administrativne troškove. Rok za uplatu bio je do ponedeljka, a razlog je bio „predaja liste kandidata“. Nakon što je korisnik upitao druge da li je ovakav zahtev standardna procedura ili prevara, shvatio je da se radi o prevari, jer nijedna ozbiljna kompanija ne traži uplatu unapred za administrativne troškove.

Kako se zaštititi od ovakvih prevara? Prvo, proverite verodostojnost oglasa posetom zvaničnom sajtu kompanije ili proverom oglasa na proverenim platformama. Nikada ne šaljite novac unapred, jer legalni poslodavci i agencije za zapošljavanje to ne traže. Koristite zvanične kontakte kako biste proverili da li oglas zaista dolazi od kompanije. Svaku sumnjivu aktivnost prijavite nadležnim institucijama poput policije ili organizacija za zaštitu potrošača.

Ova prevara dodatno ukazuje na potrebu za pažljivim pristupom prilikom pretrage poslova na internetu. Iako su online platforme korisne, korisnici moraju biti svesni rizika i koristiti dostupne alate kako bi proverili legitimnost ponuda. Na kraju, važno je zapamtiti da ozbiljni poslodavci nikada ne traže novac unapred.

Branko Simić аватар
BEOGRAD Vremenska Prognoza
Pretraga
Kategorije