Karlo II., kralj Engleske, Škotske i Irske, poznat kao jedan od najkontroverznijih vladara dinastije Stuart, svoju je pustolovinu započeo kao prognanik. Nakon što je njegov otac Karlo I. smaknut 1649. godine, a monarhija ukinuta, mladi Karlo se našao u Francuskoj gdje je proveo nekoliko godina okružen dekadentnim i frivolnim ozračjem dvora.
Nakon povratka u domovinu, gdje je 1660. godine proglašen kraljem Engleske i Irske, Karlo II. postao je poznat po svojim ljubavnim avanturama i sklonosti prema ženskim čarima. U braku s Katarinom od Bragançe, mladi kralj je imao brojne ljubavnice, među kojima su se istakle dame poput Barbare Villiers, Nell Gwyn i Hortense Mancini.
Barbara Villiers, poznata po svojoj oholosti i rastrošnosti, postala je jedna od najmoćnijih osoba na kraljevskom dvoru. Njena veza s kraljem, unatoč skandalima i aferama, trajala je trinaest godina sve do njenog bijega u Francusku 1674. godine. Nell Gwyn, prostitutka koja je postala komičarka i kraljeva priležnica, također je ostavila trag u Karlovom životu, ali i na društvenoj sceni Londona.
Hortense Mancini, zanosna crnka iz visoke društvene klase, postala je poznata po svojoj biseksualnosti i sklonosti ka promiskuitetu. Nakon neuspjelog braka s vojvodom od La Meilleraye, Hortense je pobjegla iz Francuske i završila u Karlovom zagrljaju. Njena veza s kraljem, iako burna i kontroverzna, donijela joj je financijsku sigurnost, ali i nadimak „talijanska k**va“ na dvoru.
Iako su Karlove ljubavnice bile predmet ogovaranja i skandala na dvoru, njihov utjecaj na kraljevu politiku i život bio je značajan. Kroz njihove priče i afere možemo sagledati složenost i intrigantnost dvorskih odnosa u Engleskoj u 17. stoljeću.
Njihove sudbine, od poniženja, ljubavi, izdaje do smrti prate nas kroz povijest kao jedan od najšarenijih dijelova Karlove vladavine. Njihov utjecaj na kralja, ali i na političke prilike tog vremena, ostavio je trajni trag na englesku povijest i kulturu.