LŠ: Poker Nemaca u gostima! Hvangov debi za zaborav

Milica Stanković avatar

Njemacka momcad Bajer Leverkusen pokazala je snagu u drugom mecu Lige sampiona protiv holandskog tima Fejenord u Roterdamu, pobijedivsi s rezultatom 4:0. Utakmica je odigrana u cetvrtak u 18:45, a Leverkusen je dominirao tijekom cijelog susreta.

Bajer Leverkuzen je krenuo u utakmicu odlucno, te je vec u prvom poluvremenu postigao cak 4 gola, odnoseci pobjedu prakticki odmah na pocetku susreta. Jos u 8. minuti utakmice, Leon Bailey postize prvi gol za Leverkusen. Nakon toga, uslijedili su jos tri gola od strane Kai Havertza u 33. minuti, Moussy Diabyja u 38. minuti i Nadiem Amiri u 42. minuti.

Fejenord nije uspio pruziti ozbiljniji otpor te je lov za rezultatom bio gotovo nemoguc. Unatoc nekoliko pokusaja, nisu uspjeli postici gol protiv jakog protivnika.

Leverkusen je dominirao ne samo u napadu, vec i u obrani, s odlicnim izvedbama golmana Lukasa Hradeckog koji je bio nepropustiv na svojoj gol liniji. Svojom mirnom i sigurnom igrom, Hradecky je sprijecio bilo kakve ozbiljnije prijetnje od Fejenorda.

Nakon ovog ubjedljivog trijumfa, Bajer Leverkuzen se nalazi u odlicnoj poziciji u svojoj grupi Lige sampiona. Sada imaju 6 bodova iz dvije utakmice i vrlo su blizu plasmana u narednu fazu takmicenja.

Trener Bajer Leverkuzena, Peter Bosz, izrazio je zadovoljstvo nakon utakmice, istaknuvsi da je njegova ekipa igrala veoma dobro i ostvarila vaznu pobjedu. Takodjer je pohvalio svoje igrace na njihovoj izvedbi i trudu koji su ulozili na terenu.

S druge strane, trener Fejenorda, Dick Advocaat, priznao je poraz i rekao da njegova ekipa mora uciti iz ovakvih utakmica kako bi se poboljsala. Izrazio je razocaranje zbog rezultata, ali je istakao da ce se ekipa nastaviti truditi i raditi na svojim nedostacima.

Nakon poraza od Bajer Leverkuzena, Fejenord se nalazi na posljednjem mjestu u grupi, s 0 bodova iz dvije odigrane utakmice. Tim ce morati napraviti velike promjene kako bi se borio za plasman u narednu fazu takmicenja.

Sljedeca utakmica Bajer Leverkuzena u Ligi sampiona bit ce protiv Young Boysa iz Švicarske, dok ce Fejenord igrati protiv Slavije Prag. Obe ekipe ce imati priliku da poboljsaju svoje pozicije u grupi i ostvare vazne pobjede koje ce im pomoci u daljem takmicenju.

Unatoč porazu, Fejenord se neće predati i nastavit će se boriti za bolje rezultate u Ligi sampiona. Sa podrškom svojih navijača i upornoscu, nadaju se da će moći ostvariti uspjeh u narednim utakmicama i popraviti svoj plasman u grupi.

Bajer Leverkuzen, s druge strane, ide s velikim samopouzdanjem u svoje naredne utakmice, te se nadaju da će nastaviti sa svojim uspjesima i ostvariti plasman u dalju fazu takmičenja. Sa ovako snažnim nastupom, Liga sampiona definitivno obećava uzbudljivu sezonu i mnogo zanimljivih susreta.