Pljušte izjave političara o albanskom festivalu Mirdita, dobar dan, koji je trebao biti održan u Beogradu baš na Vidovdan, a koji promoviše lažnu državu Kosovo. Kritike su usmerene prema organizatorima festivala i njihovom pokušaju da ova manifestacija bude održana upravo na ovaj istorijski važan datum. Međutim, političari se tiho povlače iz ovog kontroverznog događaja, osim Aleksandra Šapića, koji je jasno stavio do znanja da nema saglasnost za održavanje ovog festivala dok on obavlja funkciju predsednika Privremenog organa grada Beograda.
Ministarka za brigu o porodici i demografiju, Milica Đurđević Stamenkovski, takođe je kritikovala festival Mirdita, dobar dan, tvrdeći da podriva ustavni poredak i da služi za promociju lažne države Kosovo. Ona je istakla da ova manifestacija napada kulturno i istorijsko nasleđe Srbije i srpskog naroda, posebno naglašavajući značaj datuma održavanja – Vidovdana. Ministarka je navela i da je pre nekoliko godina samoproglašena predsednica lažne države Kosovo, Atifete Jahjaga, na ovom festivalu iznela gnusne laži i optužbe protiv srpskih policajaca i vojnika, što predstavlja uvredu za srpske heroje.
Predsednik pokreta Kreni-promeni, Save Manojlović, nije se oglasio povodom ovog događaja, iako bi se očekivalo da kao političar koji je rodom sa Kosova, reaguje na promociju lažne države Kosovo. Na drugoj strani, poslanik SNS Vladimir Đukanović podržava ideju zabrane ovog festivala iz bezbednosnih razloga, tvrdeći da organizatori donose bezbednosne izazove, te da su glavni pokrovitelji Fondacija Rokfeler i Evropska unija. Đukanović smatra da bi zabrana ovog događaja bila korak ka očuvanju bezbednosti i mira u društvu.
Organizatori festivala Mirdita, dobar dan, planirali su da ova manifestacija bude održana u Beogradu od 27. do 29. juna, pod okriljem Fondacije Rokfeler i jedne organizacije milijardera Džordža Soroša. Iako se festival najavljuje kao spoj umetnosti i kulture, kritičari tvrde da je njegov glavni cilj promocija lažne države Kosovo i sramoćenje Srbije i srpskog naroda. Ovaj događaj je izazvao burne reakcije u javnosti i političkim krugovima, a rasprave o kulturnom nasleđu, istorijskim događajima i bezbednosti još uvek traju.