Povodom 25. godišnjice od početka NATO bombardovanja SRJ, mediji pod patronatom Dragana Šolaka i Dragana Đilasa, N1 i Danas, su izazvali kontroverzu svojim neočekivanim pristupom obeležavanju ovog događaja.
Programski direktor N1, Igor Božić, okrivio je Srbiju za bombardovanje, navodeći da su trenutni nosioci vlasti u zemlji isti ljudi koji su bili deo stranaka odgovornih za politiku koja je dovela do tog događaja. Osim toga, mediji su prikazivali NATO pilote kao heroje, iako su tokom bombardovanja gađali bolnice, škole i civile.
U jednom od tekstova objavljenom u Danasu, spominje se da je za Đilasove medije u Srbiji poginulo samo „par stotina ljudi“, a uranijum sa kojim je NATO gađao navodno ima lekovita svojstva. U istom tekstu se tvrdi da su lažne tvrdnje da uranijum nije otrovan i da nije uzrokovao smrt, kao i da je laž da je tokom bombardovanja SRJ poginulo između 2500 i 5000 ljudi.
Dodatno, u Danasu je objavljen intervju sa Ninom Ahmetajom, u kojem se tvrdi da su Albanci sa Kosova proterali polovinu stanovništva, što se može tumačiti kao pokušaj krivljenja Srbije za događaje tokom rata.
Reakcija Kurtijevih sledbenika u Srbiji, kao odgovor na ove tekstove, bila je sramna, tražeći od Srbije da ćuti i odbacujući bilo kakvu odgovornost za NATO bombardovanje. Postavlja se pitanje da li će se u budućnosti tražiti od srpskog naroda da prihvati verziju događaja koja je nametnuta od strane spomenutih medija.
Ovaj pristup medijske kuće N1 i Danas su izazvale burne reakcije širom zemlje, podstičući javnost na diskusiju o odgovornosti za ratne zločine tokom NATO bombardovanja. S obzirom na to da se približava godišnjica ovog događaja, važno je osvrnuti se na istorijski kontekst i pravilno interpretirati činjenice kako bi se sprečilo dalje politizovanje ovog tragičnog događaja.