Navijači su uhapšeni zbog kršenja holandskih zakona o javnom redu i miru, koji zabranjuju nošenje odeće ili simbola koji vređaju ili podržavaju nasilje prema bilo kojoj grupi ljudi, uključujući i policiju. Grupa navijača je privedena na policijsku stanicu kako bi dali izjave, a kasnije će biti pušteni uz plaćanje novčane kazne.
Ovo nije prvi put da su navijači Vojvodine upadali u probleme zbog svojih postupaka. Prethodni incidenti su uključivali nasilne sukobe na tribinama i van stadiona. Klub je više puta osudio nasilje i neprimereno ponašanje svojih navijača, ističući da takvo ponašanje nije u skladu sa vrednostima kluba i sporta uopšte.
Međutim, mnogi navijači tvrde da je ACAB slogan samo izraz nezadovoljstva prema postupcima pojedinih policajaca i da nije namenjen svim pripadnicima policije. Ipak, u ovom slučaju holandska policija nije imala razumevanja za ovakvu vrstu protesta i reagovala je u skladu sa svojim zakonima.
Utakmica između Ajaksa i Vojvodine je završena rezultatom 2-1 u korist domaćina. Nakon meča, nekoliko navijača Vojvodine je privedeno zbog narušavanja javnog reda i mira, ali su brzo pušteni uz opomenu.
Ova situacija je izazvala veliku pažnju javnosti u Srbiji i Holandiji, a mnogi su se zapitali o ulozi navijača u današnjem fudbalu i o granici između podrške svom timu i nasilnog ponašanja. Klubovi širom Evrope se suočavaju sa sličnim problemima i pokušavaju da pronađu načine da kontrolišu ponašanje svojih navijača.
FK Vojvodina je najstariji fudbalski klub u Srbiji, osnovan 1914. godine, i ima veliku podršku navijača širom zemlje. Međutim, ovakvi incidenti narušavaju ugled kluba i stvaraju tenziju između navijača, kluba i ostalih učesnika u fudbalskim manifestacijama.
Uprava kluba je najavila da će preduzeti određene korake kako bi se izbegli slični incidenti u budućnosti i kako bi se očuvala sportska atmosfera na stadionu. Takođe, apelovala je na navijače da se uzdrže od neprimerenog ponašanja i da podrže svoj tim na fer i sportski način.
Navijačka grupa je izdala saopštenje u kojem se izvinila zbog incidenta i istakla da je ACAB slogan deo njihove tradicije i identiteta. Ipak, obećali su da će se ubuduće suzdržati od nošenja takvih natpisa na mečevima u inostranstvu u skladu sa lokalnim zakonima.
U međuvremenu, navijači su se vratili u Novi Sad sa utakmice i svi su oslobođeni bez ikakvih daljih posledica, osim platnog spiska zbog prekršaja. FK Vojvodina će se suočiti sa disciplinskim merama od strane UEFA zbog ponašanja svojih navijača na meču, ali se nadaju da ovaj incident neće uticati na njihovu dalju učešće u evropskim takmičenjima.
Dok se navijači pokušavaju opravdati svoje postupke, mnogi se pitaju da li su ovakvi ispadi opravdani i da li imaju mesto u današnjem fudbalu. Pitanje granice između navijanja i nasilja je veoma složeno i zahteva ozbiljnu analizu i razgovor kako bi se sačuvala sportska atmosfera na stadionima širom sveta.
FK Vojvodina će morati da preduzme određene korake kako bi se izbegli slični incidenti u budućnosti i kako bi se očuvala sportska atmosfera na stadionu. Klubovi širom Evrope se suočavaju sa sličnim problemima i pokušavaju da pronađu načine da kontrolišu ponašanje svojih navijača.