Psihologinja Ljiljana Milić ističe važnost tolerancije na padove u životu, naglašavajući da padovi nisu sudbina već prilika za promene i rast. Prema njenim rečima, živimo u narcističkoj kulturi gde se podržava ideja da bi trebalo da budemo najbolji, najuspešniji i najlepši, što može dovesti do prevelikog perfekcionizma i stresa.
Milić objašnjava da deca u svojoj ranoj fazi žive u egocentričnom svetu gde narcizam ima zaštitnu ulogu, ali da je važno prevazići taj narcizam kroz odrastanje. Takođe, ističe da trauma ne mora biti samo traumatsko iskustvo, već i način na koji smo naučili da živimo sa tom traumom.
Emocionalna nezrelost može voditi ka potiskivanju emocija, perfekcionizmu i prejakoj kontroli, što su mehanizmi suočavanja stečeni u detinjstvu. Milić naglašava da je prihvatanje sebe i svojih emocija prvi korak ka isceljenju, te da je važno razviti emocionalnu zrelost kroz toleranciju na različitost i neizvesnost.
Nakon što se dva puta lečila od karcinoma dojke, Milić ističe važnost prihvatanja svojih iskustava i emocija, te procesa samoprihvatanja i samoposmatranja. Ona deli svoje lično iskustvo sa bolešću i ističe kako je prošla kroz period samožrtvovanja i potiskivanja emocija, ali je naučila da je važno postaviti sebe na prvo mesto i brinuti o svom emocionalnom zdravlju.
U zaključku, Milić ističe važnost razvijanja emocionalne zrelosti, tolerancije na neizvesnost i prihvatanja sebe i svojih emocija kao ključnih elemenata za srećan i ispunjen život. Njeni saveti i iskustva mogu biti inspiracija svima koji se bore sa padovima i traumama u životu, te ih podstaknuti da sebi pruže ljubav, razumevanje i podršku u procesu samoprihvatanja i isceljenja.