Generalna skupština Ujedinjenih nacija usvojila je rezoluciju o Srebrenici uz snažan protivljenje Srbije. Italijanska Ansa prenosi da je rezolucija usvojena sa ocenom da Zapad ponovo raspiruje tenzije na Balkanu. Grčki list Avgi takođe je naveo da nije pravo vreme za ovu rezoluciju, dok je Ruski Tass preneo izjavu ruskog ambasadora da sponzori rezolucije ne promovišu regionalno pomirenje.
Britanski Rojters izvestio je o usvajanju rezolucije i o protestima građana u Srbiji i Republici Srpskoj nakon glasanja. Američki AP preneo je da je rezolucija usvojena sa 84 glasa za, ali da 22 zemlje nisu glasale. Francuski France24 je izvestio o protivljenju Srbije i bosanskih Srba, dok je Ukrajinski Interfaks preneo žestoko protivljenje Srbije.
Austrijski Orf je naveo da je rezolucija usvojena uprkos velikom broju protivljenja, dok je holandski NL Times podsetio na presudu Međunarodnog suda da se u Srebrenici dogodio genocid, ali da Srbija nije kriva. Albanjski mediji, Al Jazeera i Glas Amerike, takođe su preneli vest o usvajanju rezolucije.
Regionalni mediji su detaljno pratili dešavanja na Generalnoj skupštini UN i glasanje o rezoluciji o Srebrenici, sa najvećom pažnjom u Federaciji BiH. Federalni mediji su nazvali usvajanje rezolucije istorijskom pobedom, dok su srpski mediji istakli da je postignut veliki uspeh. Ni Montenegro mediji nisu ulazili u dublju analizu rezultata glasanja, već su se fokusirali na proteste i podršku predsedniku Vučiću.
Premijer Hrvatske Andrej Plenković podržao je usvajanje rezolucije o Srebrenici, dok su mediji Severne Makedonije preneli da je njihov predstavnik glasao „za“. Čitava regija je tako bila podeljena po pitanju rezolucije, a medijsko izveštavanje je odražavalo te podele.