Vila u Šilerovoj, koja je bila sedište zloglasnog zemunskog klana, vlasništvo Dušana Spasojevića Šiptara i Mileta Lukovića Kuma, srušena je 14. marta 2003. godine, samo dva dana posle ubistva premijera Zorana Đinđića. Specijalci su upali u luksuzno zdanje i uhapsili prisutne, ali još uvek nije poznato ko je naložio rušenje. Postoji nekoliko verzija ovog događaja koje su mediji u Srbiji godinama istraživali.
Rešenje o uklanjanju bespravno sagrađenog objekta na placu u Šilerovoj ulici doneto je samo dva dana pre atentata na premijera i započeto je dva dana nakon njegove smrti. Vila je bila luksuzno opremljena, sa detaljima poput olimpijskog bazena sa mozaikom od retkog kamenja iz okeana, garniturama od ponijeve dlake, parketom od afričkog oraha i staklenom baštom sa retkim tropskim biljem.
Objekat je bio opasan zidovima visine sedam metara i pružao je diskreciju za nezaboravne žurke i druženja moćnika tog vremena. Prema nekim procenama, vila je vredela oko 8,5 miliona maraka, a enterijer je fascinirao goste svojom raskoši.
Jedan od razloga za rušenje vile bio je navodno skrivanje DNK političara koji su dolazili i koristili bazen, odakle bi se kasnije mogla uzeti njihova DNK. Rušenje je započeto bez sudskog ili inspekcijskog rešenja, što je izazvalo mnoge spekulacije.
Vila je sagrađena 1999. godine i bila je mesto gde su živeli Spasojević, Luković, Spasojevićeva supruga i ćerka. Izgradnja je koštala oko osam miliona evra i uključivala je luksuzne detalje poput podnog grejanja, najkvalitetnog parketa, keramike i stolarije od najboljih materijala.
Rušenje je trajalo 13 dana, a prema izjavama svedoka, Spasojević je bio besan kada je video da se njegova vila ruši. On i Luković su ubijeni u policijskoj akciji nakon što je rušenje već bilo okončano. Udovice vođa klana tužile su državu zbog rušenja vile i tražile odštetu, ali je plac na kojem je vila stajala oduzet od strane države.
Ova priča o rušenju Šilerove vile ostaje jedna od najmisterioznijih epizoda iz vremena zemunskog klana u Srbiji. Sa mnogim nepoznanicama i spekulacijama, ovaj događaj ostaje deo tamne istorije srpskog podzemlja.