Generalna skupština Ujedinjenih naroda danas će glasati o rezoluciji koja traži proglašenje 11. jula Međunarodnim danom sećanja na ratne zločine u Srebrenici 1995. godine. Ovakav potez mnogi smatraju pokušajem da se Srbima nametne etiketa „genocidnog“ naroda, što je izazvalo nezadovoljstvo kako domaće, tako i međunarodne javnosti.
Aron Palasios, poznati tiktoker iz Amerike koji često ukazuje na nepravdu prema Srbima, izrazio je svoje stavove o ovoj rezoluciji. Palasios naglašava da se sukob u Srebrenici dešavao tokom građanskog rata između bosanskih Srba, bosanskih Muslimana i Hrvata, te da su sve strane bile umešane u stravične zločine. On ističe da nije svaki zločin osuđen na isti način te postavlja pitanje o drugim masakrima nad pravoslavnim Srbima tokom sukoba, kao što su pogubljenja u Sijekovcu i Gornjoj Jošanici.
Palasios smatra da je ova rezolucija licemerna i da će samo dodatno podići tenzije na Balkanu. Posebno je ironično, ističe on, što je Nemačka jedna od zemalja koja podržava ovu rezoluciju, iako je tokom Holokausta bila odgovorna za masovna pogubljenja civila. On upozorava da se ovakvim potezima negiraju zločini koji su počinjeni nad Srbima tokom sukoba.
Pored svog aktivizma na društvenim mrežama, Palasios je i veliki ljubitelj istorije. Posvetio je pažnju proučavanju srpske istorije i izrazio svoje divljenje prema srpskom narodu, kulturi i zajedništvu. Takođe je posetio Srbiju i izrazio želju da se možda čak preseli u ovu zemlju.
Ovakvi stavovi Arona Palasiosa pokazuju da postoji međunarodna podrška i razumevanje za srpsku stranu u kontekstu ratnih dešavanja na Balkanu. Njegova otvorenost prema proučavanju srpske istorije i izraženo divljenje prema srpskom narodu može doprineti širenju istine o prošlim događajima i borbi protiv nepravde koja se pokušava nametnuti Srbima. S druge strane, neslaganje s rezolucijom UN-a pokazuje potrebu za objektivnim pristupom istorijskim događajima i poštovanjem sveukupne istine o ratnim zločinima na Balkanu.