Teretnjaci na graničnim prijelazima Horgoš, Kelebija i Batrovci, na izlazu iz zemlje, suočavaju se s dugim vremenom čekanja od četiri sata. Ova situacija predstavlja ozbiljan problem za vozače kamiona i tvrtke koje se bave transportom tereta, te uzrokuje zastoje i kašnjenja u isporukama robe.
Na graničnim prijelazima Horgoš, Kelebija i Batrovci, koji su ključni za trgovinu između Srbije i Hrvatske, vozači teretnjaka se suočavaju s dugim redovima i sporim procesom kontrole robe. Ovo dugotrajno čekanje ima negativne posljedice na poslovanje tvrtki koje se oslanjaju na brzu i učinkovitu distribuciju tereta.
Neki vozači ističu da su prisiljeni čekati i do četiri sata kako bi prešli granicu, što predstavlja veliki gubitak vremena i novca za njih i njihove tvrtke. Ova situacija je posebno teška za male tvrtke koje se bore s ograničenim resursima i ne mogu si priuštiti dugotrajna zastoje i kašnjenja.
Vlasti su svjesne problema na graničnim prijelazima i najavljuju dodatne napore kako bi ubrzali proces kontrole tereta i smanjili vrijeme čekanja. Međutim, vozači teretnjaka izražavaju frustraciju zbog nedostatka konkretnih akcija i vidljivih promjena na terenu.
Dodatni izazov predstavljaju i epidemiološke mjere koje su uvedene zbog pandemije koronavirusa, a dodatno otežavaju proces kontrole tereta i dodatno produžuju vremenske zastoje na graničnim prijelazima. Unatoč tim izazovima, vozači teretnjaka i tvrtke koje se bave transportom tereta nastavljaju se suočavati s dugim vremenom čekanja i traže hitna rješenja kako bi se ubrzao proces i smanjila vrijeme provedeno na graničnim prijelazima.
Čekanje od četiri sata na graničnim prijelazima Horgoš, Kelebija i Batrovci predstavlja ozbiljan problem za vozače teretnjaka i tvrtke koje se oslanjaju na brzi i učinkoviti transport tereta. Vlasti najavljuju dodatne napore kako bi ubrzali proces kontrole tereta i smanjili vrijeme čekanja, ali vozači izražavaju frustraciju zbog nedostatka konkretnih akcija i vidljivih promjena na terenu. Pandemija koronavirusa dodatno otežava situaciju, jer epidemiološke mjere dodatno produžuju vremenske zastoje na graničnim prijelazima. Vozači i tvrtke koje se bave transportom tereta traže hitna rješenja kako bi se ubrzao proces i smanjila vrijeme provedeno na graničnim prijelazima.