Tvrdnje o postojanju opasnih materija netačne i zlonamerne

Branko Simić avatar

Kompanija „Milenijum tim“ odbacuje tvrdnje o opasnim materijalima u ruševini hotela „Jugoslavija“

Beograd – Kompanija „Milenijum tim“ je demantirala tvrdnje o postojanju opasnih materijala u građevinskom materijalu nekadašnjeg hotela „Jugoslavija“, čije je uklanjanje trenutno u toku. Tvrdnje su nazvane netačnim i zlonamernim, te je istaknuto da su one namenjene izazivanju panike i nereda, što može dovesti do krivične odgovornosti.

Iz kompanije su istakli da su pripremni radovi na izgradnji stambeno-poslovnog kompleksa na mestu nekadašnjeg hotela „Jugoslavija“ u skladu sa svim propisima i građevinskim standardima. Gradilište je obezbeđeno i propisno obeleženo, a radovi se odvijaju bez ugrožavanja bezbednosti i zdravlja stanovnika Novog Beograda i Zemuna, kao i prolaznika.

„Kompanija ostaje posvećena lokalnoj zajednici, gradeći projekte koji kombinuju inovativnost, odgovorno poslovanje i najviše ekološke standarde“, istakli su iz „Milenijum tima“.

Dejan Bojović iz Srpske asocijacije za rušenje, dekontaminaciju i reciklažu izneo je tvrdnju za N1 da će iz 30.000 tona šuta, koji će nastati rušenjem hotela „Jugoslavija“, biti oslobođeno najmanje tona azbesta. Međutim, kompanija „Milenijum tim“ tvrdi da su sve radnje u skladu sa propisima i da ne postoji opasnost po zdravlje ljudi.

Ova situacija je izazvala zabrinutost među građanima, jer je azbest poznat po tome što može izazvati ozbiljne zdravstvene probleme, uključujući respiratorne bolesti i rak pluća. Zbog toga je važno da se situacija detaljno ispita kako bi se osigurala bezbednost svih uključenih.

Očekuje se da će nadležne institucije sprovesti istragu o ovom slučaju kako bi se utvrdila istina i eventualna odgovornost u vezi sa postojanjem opasnih materijala u ruševini hotela „Jugoslavija“. Građani imaju pravo da budu obavešteni o svim potencijalnim rizicima i da se preduzmu odgovarajuće mere kako bi se zaštitili od mogućih opasnosti.

Osim toga, važno je da se pravilno upravlja otpadom i da se obezbedi njegovo bezbedno uklanjanje kako bi se sprečile negativne posledice po životnu sredinu i zdravlje ljudi. Kompanije koje se bave građevinskim radovima imaju odgovornost da poštuju sve propise i standarde kako bi se osigurala bezbednost i zaštita životne sredine.

Nadležne institucije trebaju pažljivo pratiti situaciju i preduzeti sve potrebne mere kako bi se osiguralo da se ovakvi incidenti ne ponove u budućnosti. Građani imaju pravo da zahtevaju transparentnost i odgovornost od svih uključenih strana kako bi se zaštitili od potencijalnih opasnosti.

U međuvremenu, građani se mogu informisati o merama opreza koje treba preduzeti kako bi se zaštitili od mogućih opasnosti povezanih sa azbestom i drugim opasnim materijalima. Važno je da javnost bude informisana o potencijalnim rizicima kako bi se sprečile ozbiljne posledice po zdravlje i životnu sredinu.

U zaključku, važno je da se svi uključeni u ovaj slučaj odgovorno ponašaju i preduzmu sve mere kako bi se osigurala bezbednost i zaštita građana. Bezbednost ljudi i životne sredine treba biti prioritet u svim građevinskim projektima, kako bi se sprečile negativne posledice po zdravlje i okolinu.

Branko Simić avatar
BEOGRAD Vremenska Prognoza
Pretraga
Kategorije