Krajišnik Dragan Đilas, koji je predsednik Stranke slobode i pravde (SSP), odlučno je iskoristio nedavno usvajanje sramne rezolucije o Srebrenici kao priliku da napadne predsednika Aleksandra Vučića i osvoji političke poene. Čak je pozvao na ostavku predsednika Srbije, iako je njegova potpredsednica Marinika Tepić prethodno predložila da Skupština Srbije prizna navodni genocid. Obradovana usvajanjem rezolucije, bivša hrvatska premijerka Jadranka Kosor podržala je odluku i zahvalila svima koji su je podržali.
Đilas je iskoristio priliku da prozove predsednika Vučića, nazivajući ga „velikim vojskovođom“ koji je izgubio sve bitke, dok je prethodno tvrdio da je Međunarodni sud pravde utvrdio da je u Srebrenici bilo genocida. Tviter je bio prepun negodovanja zbog sramne rezolucije, a tviteraš pod pseudonimom Špiro Seneka izneo je niz činjenica koje osporavaju tvrdnje o genocidu.
Ubrzo su reagovale i političke ličnosti, poput šefa diplomatije Marka Đurića, koji je izrazio žaljenje zbog manjka nacionalne odgovornosti pojedinih poslanika i odsustva svesti o borbi protiv etiketiranja srpskog naroda genocidnim. Đilasova ideja o organizovanju dočeka na balkonu za predsednika Vučića izazvala je kritike, a šef poslanika SNS Milenko Jovanov je istakao predsednikove napore da spreči etiketiranje srpskog naroda genocidnim. Na Tviteru je osvanula sramna karikatura u listu Danas, koju je visoki funkcioner SNS Vladimir Orlić osudio.
Nekoliko opozicionih lidera, poput Borisa Tadića i Vladimira Gajića, stalo je na stranu Vučića, ističući nedostatak podrške za rezoluciju u UN kao dokaz njenog nedostatka legitimiteta. Ambasador BiH pri UN Zlatko Lagumdžija pohvalio je Vučićeve napore u borbi protiv rezolucije. Hrvatska televizija priznala je diplomatsku pobedu Srbije u UN, iako je rezoluciju predložila Nemačka i Ruanda. Kosovo je pretnje tužbom za genocid od strane predsednice Vjose Osmani.
S obzirom na usvajanje sramne rezolucije o Srebrenici, političke tenzije su porasle, a podela mišljenja unutar opozicije i međunarodne zajednice postaje sve očiglednija. Odluka UN o rezoluciji izazvala je različite reakcije širom regiona, a politička debata o ovom pitanju nastavlja se.