Oko 700 ljudi organiziralo je prosvjed ispred Republičke izborne komisije u Beogradu kako bi izrazili nezadovoljstvo rezultatima izbora. Međutim, tijekom prosvjeda, Dragoslav M. iz Jagodine osumnjičen je da je odgurnuo direktora Republičkog zavoda za statistiku Miladina Kovačevića. Nakon hapšenja, Dragoslav je izjavio da ga nitko nije maltretirao od trenutka hapšenja. Tvrdio je da je primao novac od lidera koalicije „Srbija protiv nasilja“ kako bi sudjelovao na prosvjedima.
Više javno tužilaštvo u Beogradu je priopćilo da je Dragoslav M. tijekom saslušanja izjavio da su ga plaćali lideri koalicije „Srbija protiv nasilja“, te da je primao 150 eura mjesečno za sudjelovanje na prosvjedima. Međutim, Ministarstvo unutarnjih poslova tvrdi da ga nitko nije maltretirao od trenutka hapšenja, te da je potpisao zapisnik sa saslušanja bez primjedbi. Odbio je lekarski pregled i tvrdio da ga je netko udario u glavu, iako nije imao vidljive povrede i nije se žalio na ozljede.
Dragoslav M. je uhapšen zbog sumnje da je odgurnuo direktora Republičkog zavoda za statistiku Miladina Kovačevića tijekom prosvjeda. Bio je u društvu Petra Đ., protiv kojega je također podnijeta prekršajna prijava. Ministarstvo unutarnjih poslova uputilo je apel svim političkim akterima u Srbiji da ne zloupotrebljavaju policiju za dnevne političke obračune te da poštuju javni red i mir tijekom javnih okupljanja.
Ovo su samo neki od detalja koji su se odvijali tijekom prosvjeda ispred Republičke izborne komisije. Srbija je nedavno imala parlamentarne izbore, a mnogi prosvjednici su bili nezadovoljni izbornim rezultatima te su izašli na ulice kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo. Međutim, ispred Republičke izborne komisije došlo je do incidenata, a hapšenje Dragoslava M. samo je jedan od njih.
Ovaj događaj izazvao je dosta pažnje u medijima i među političarima u Srbiji. Prosvjedi i javni okupljanja često su mjesto gdje se izražava nezadovoljstvo, ali također mogu dovesti do sukoba i nasilja. Važno je da se političari i građani ponašaju odgovorno te da poštuju zakone i javni red i mir.
Što se tiče Dragoslava M., on je iznio svoje tvrdnje na saslušanju i nije bio maltretiran tijekom hapšenja. Međutim, njegove tvrdnje o plaćanju za sudjelovanje na prosvjedima mogu imati ozbiljne posljedice ukoliko se dokaže da je istina. Također, važno je istaknuti da politički lideri trebaju voditi računa o tome kako se koriste prosvjedi i javna okupljanja te kako se održava javni red i mir.
Srbija je država koja se bori s političkim napetostima, a prosvjedi su često način izražavanja nezadovoljstva građana. Međutim, važno je pronaći mirna i demokratska rješenja za političke probleme te održavati javni red i mir tijekom prosvjeda. Vlasti trebaju obratiti pažnju na zahtjeve građana te osigurati sigurnost i poštivanje zakona tijekom javnih okupljanja.
U konačnici, hapšenje Dragoslava M. tijekom prosvjeda ispred Republičke izborne komisije pokazuje složenost političke situacije u Srbiji i potrebu za poštovanjem zakona i reda tijekom javnih okupljanja. Važno je da građani izraze svoje mišljenje, ali isto tako važno je da se održava mir i sigurnost kako bi se izbjegli incidenti i nasilje. Ovaj događaj je podsjetnik na važnost demokratskih vrijednosti i poštivanja zakona u političkom životu zemlje.