Na štandovima manifestacije predstavilo se više od 1000 izlagača iz 59 zemalja, i to iz različitih oblasti turizma kao što su turističke agencije, hoteli, destilerije, vinarije, turistički centri, turističke organizacije, banke, osiguravajuće kuće, proizvođači opreme za ugostiteljstvo, obrazovne ustanove, turistički portali, izdavačke kuće, mediji i brojne druge organizacije koje posluju u turizmu.
U okviru sajma održano je i više od 50 stručnih skupova, prezentacija, degustacija, panel diskusija, revija, izložbenih prezentacija različitih manifestacija i događaja, a manifestacije su bile namenjene ne samo profesionalcima, već i široj publici.
Sajam turizma je, osim ogromne turističke ponude i mogućnosti za putovanja, posetioce upoznao i sa kulturnom i gastronomskom ponudom Srbije i regiona. Posetiocima su predstavljene tradicionalne specijalitete i vina iz različitih regiona, kao i umetničke izložbe, predstave, koncerti, radionice i brojni drugi kulturni događaji.
Jedna od glavnih tema ovogodišnjeg sajma bilo je i digitalno transformisanje turizma. Različite prezentacije, panel diskusije i radionice su se bavile digitalnim trendovima u turizmu, online marketingom, kreiranjem inovativnih turističkih proizvoda, primenom digitalne tehnologije u turizmu, kao i razvojem digitalnih platformi za promociju turističkih destinacija.
Turistička agencija „Destinejšn“, koja je specijalizovana za organizovanje putovanja za mlade, porodice sa decom i ljubitelje avanturizma, istakla je važnost digitalnog marketinga i promocije na društvenim mrežama za privlačenje mladih putnika. Takođe, predstavljene su i inovativne aplikacije i online platforme koje olakšavaju planiranje putovanja i pronalaženje različitih doživljaja.
Sajam je bio prilika i za promociju ekoloških turističkih proizvoda i održivog turizma. Brojne agencije su predstavile programe za odmor u eko-selima, posete nacionalnim parkovima, ekološkim farmama, biciklističke ture, itd. Takođe, naglašena je važnost zaštite prirodne i kulturne baštine, te promocija odgovornog ponašanja turista prema životnoj sredini.
Uz turističku ponudu, predstavljene su i mogućnosti za ulaganje u turistički sektor. Sajam je okupio brojne investitore, banke, fondove, agencije za razvoj, kao i predstavnike lokalnih samouprava koje su predstavile programe podrške i subvencija za investicije u turizam. Predstavljene su i brojne investicione mogućnosti u nautički turizam, ruralni turizam, wellness i spa turizam, kongresni, sportski, kulturni i gastronomski turizam.
Beogradski sajam turizma i HORECA-OPREMA su se pokazali kao ključna platforma za promociju turizma i unapređenje saradnje među turističkim profesionalcima. Ove godine, sajam je privukao rekordan broj posetilaca i izlagača, što je jasan pokazatelj rastućeg interesovanja za turizam i putovanja u zemlji i regionu. Sajam je bio odlična prilika za umrežavanje, razmenu iskustava i ideja, te potencijalno potpisivanje novih poslovnih ugovora i partnerstava.
Nakon uspešno završenog sajma, organizatori su izrazili zadovoljstvo postignutim rezultatima i najavili još veće i bolje izdanje sledeće godine. Planira se proširenje sajma i programskih sadržaja, kao i dodatne aktivnosti koje će privući još veći broj posetilaca i učesnika. Turizam je jedna od najvažnijih grana privrede u Srbiji i regionu, te je važno podržati ovakve manifestacije koje doprinose promociji turističke ponude, unapređenju usluga i stvaranju novih poslovnih prilika. Sajam turizma i HORECA-OPREMA su postali nezaobilazni događaji u kalendaru turizma, te se sa nestrpljenjem očekuje sledeće izdanje.