Snimak napravljen u Beču petog dana od nestanka dvogodišnje devojčice iz Bora privukao je pažnju javnosti i usmerio istragu u novom pravcu. Stručnjaci su objasnili kako se može utvrditi pravi identitet osobe na osnovu snimka ili fotografije, ističući da čak i sličnost nije uvek dovoljan dokaz.
Sudski veštak Nikola Dragović objasnio je da laicima snimak iz Beča može puno reći, ali profesionalcima daje malo informacija. Na snimku se vide oči, oblik glave i kosa, ali nedostaju konture koje se obično koriste za prepoznavanje lica. Autentičnost fotografije se prvo proverava, a ono što izgleda kao obična slika može biti ključno za rešavanje slučaja stručnjacima.
Fotograf Zvezdan Mančić naglasio je važnost senki na fotografiji jer mogu ukazati na autentičnost slike. On je istakao da je potrebno pažljivo pregledati svaki detalj na slici, čak i one koji se čine nevažnim, jer mogu biti od presudnog značaja. Analize ovakvih slučajeva mogu trajati danima ili čak mesecima.
Veštačka inteligencija može izmeniti fotografiju ili stvoriti potpuno novu, ali stručnjaci i dalje mogu razlikovati pravu sliku od one koju je generisala veštačka inteligencija. Ove slike mogu imati detalje koji nisu realni, što otežava analizu. Stručnjaci ističu da je potrebno obratiti pažnju na karakteristike lica, očiju, nosa, usta, kao i njihovo međusobno rastojanje kako bi se utvrdila autentičnost slike.
U budućnosti će biti sve teže razlikovati obrađene fotografije od pravih, zbog čega mnogi stručnjaci zagovaraju donošenje zakona koji će regulisati ovu oblast. Fotografije i snimci mogu se koristiti kao dokazi u sudskim postupcima, ali često nisu dovoljni da bi neko bio osuđen. Portparol bečke policije Matijas Šuster potvrdio je da su snimci koji su se pojavili u vezi sa nestalom devojčicom iz Bora verovatno povezani sa njenim nestankom, te je policija danas objavila različite fotografije u cilju pronalaska devojčice.