Dan primirja u Prvom svetskom ratu se obeležava širom sveta, a posebno u zemljama pobednicama ovog velikog sukoba. U Srbiji, ovaj dan je državni praznik, a centralna ceremonija se održava kod Spomen-kosturnice branilaca Beograda u Prvom svetskom ratu na Novom groblju. Ovaj dan se obeležava u znak sećanja na 11. novembar 1918. godine, kada su sile Antante potpisale primirje sa Nemačkom i time okončale rat.
U Prvom svetskom ratu, Srbija je pretrpela velike gubitke, sa preko milion poginulih vojnika, što je iznosilo čak 28 odsto stanovništva zemlje pre rata. Dan primirja je postao državni praznik u Srbiji od 2012. godine, a simbol ovog praznika je cvet natalijina ramonda, nazvan po kraljici Nataliji Obrenović. Cvet ima simbolično značenje vaskrsa srpske države iz pepela posle Prvog svetskog rata.
U okviru obeležavanja Dana primirja, u Srbiji će biti održane brojne ceremonije, polaganje venaca i odavanje počasti. Centralna ceremonija će se održati kod Spomen-kosturnice branilaca Beograda na Novom groblju, gde će prisustvovati ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Nemanja Starović. Takođe, premijer Srbije će kao izaslanik predsednika položiti venac na Spomenik neznanom junaku na Avali.
Ceremonije polaganja venaca će biti održane i na Francuskom groblju, kao i kod Spomen-kosturnice ruskih vojnika stradalih u Prvom svetskom ratu. Osim toga, Dan primirja će biti obeležen i na Srpskom vojničkom groblju u Bitolju, u Severnoj Makedoniji, gde će prisustvovati državna delegacija Srbije.
Ovaj dan je prilika da se odamo počast svim žrtvama Prvog svetskog rata i da se sećamo hrabrosti i požrtvovanosti onih koji su se borili za slobodu i nezavisnost svojih zemalja. Ceremonije koje se održavaju širom Srbije i sveta su simboličan način da se sačuva sećanje na ovaj veliki rat i da se podsetimo važnosti mira i pomirenja među narodima.