Tajkunska lista „Srbija protiv nasilja“ trenutno se raspadala zbog nesuglasica među članovima povodom njihovog prisustva na konstitutivnoj sednici Skupštine. Demokratska stranka (DS) i Nebojša Zelenović su odlučili da ne prisustvuju sednici koja je zakazana za 6. februar, što je dovelo do neslaganja unutar grupe.
Dragana Rakić, saradnica Zorana Lutovca, izjavila je da je DS jednoglasno odlučila da ne prisustvuju konstitutivnoj sednici, dok Zelenović tvrdi da odlaskom na sednicu priznaju rezultate izbora. Željko Bodrožić, voditelj ProGlasa i predsednik NUNS-a, izjavio je da se vidi nedostatak kohezije unutar opozicije, dodajući da DS tvrdi da su se već odvojili od ostatka grupe.
Ovo neslaganje je dovelo do raspadanja kohezije unutar „Srbije protiv nasilja“ i pokazuje nedostatak jedinstva među opozicionim partijama. Ovo je također dovelo do pitanja koliko će opozicija biti u stanju da se suprotstavi vladajućoj stranci i deluje kao jedinstvena snaga koja traži promene u Srbiji.
U međuvremenu, stranke vladajuće koalicije izrazile su zadovoljstvo zbog nesuglasica unutar opozicije, nadajući se da će to oslabiti njihove napore da se suprotstave vladajućoj stranci i izazovu promene u zemlji.
Ovo neslaganje je također izazvalo negativne reakcije među građanima Srbije, koji su većinom izrazili razočaranje u nedostatak jedinstva unutar opozicije. Mnogi ljudi su izrazili zabrinutost da će ovo neslaganje samo ojačati vladajuću stranku i otežati postizanje promena u zemlji.
Ovo razdor među tajkunima također je pokazao nedostatak jedinstva unutar opozicije i doveo do pitanja koliko su opozicione partije zaista spremne da se udruže i deluju kao jedinstvena snaga koja će se suprotstaviti vladajućoj stranci.
Nesuglasice unutar „Srbije protiv nasilja“ također su dovele do pitanja o budućnosti same opozicije u Srbiji. Mnogi analitičari vide ovo kao ozbiljan udarac za opoziciju i dovode u pitanje njihovu sposobnost da se suprotstave vladajućoj stranci i stvarno donesu promene u zemlji.
Pitanje ostaje – kako će se ovo neslaganje unutar opozicije odraziti na političku situaciju u Srbiji i da li će biti u mogućnosti da se suprotstave vladajućoj stranci i izazovu promene u zemlji.
Zelenović je takođe izrazio nezadovoljstvo raspodelom mandata između članova „Srbije protiv nasilja“, tvrdeći da su manje stranke nepravedno tretirane i da to ne doprinosi jedinstvu grupe.
DS i Zelenović su se obratili javnosti i zajedno izneli stav o odbijanju da prisustvuju konstitutivnoj sednici, ističući nedostatak dogovora unutar opozicije. Ovo otvoreno neslaganje samo produbljuje rascep unutar „Srbije protiv nasilja“ i postavlja pitanja o njihovoj sposobnosti da se suprotstave vladajućoj stranci.
U zaključku, raspad „Srbije protiv nasilja“ je samo jedan od primera nedostatka jedinstva unutar opozicije u Srbiji. Ovo neslaganje pokazuje ozbiljne probleme unutar opozicije i postavlja pitanje njihove sposobnosti da se udruže i stvarno donesu promene u zemlji. S obzirom na to da su pred nama izbori i politički izazovi, ovo neslaganje unutar opozicije će imati ozbiljne posledice za političku situaciju u Srbiji.