Prilika da steknu radno iskustvo, ali i pokažu svoje potencijale

Stefan Nikolić аватар

Prema najnovijem popisu, u Srbiji živi više od 350.000 osoba s invaliditetom. Mnogi od njih suočavaju se s poteškoćama pri pronalasku posla. Stoga je Forum mladih sa invaliditetom pokrenuo program radne prakse za mlade osobe s invaliditetom koje žele steći radno iskustvo. Program se sprovodi u Beogradu, Subotici, Novom Sadu, Nišu, Zrenjaninu i Šapcu.

Tanja Radović iz Foruma mladih sa invaliditetom istaknula je da program radne prakse za mlade sa invaliditetom predstavlja deo projekta „Posao po meri“ koji finansira Američka agencija za međunarodni razvoj. „Ovo je već šesti ciklus realizacije radne prakse za mlade. Ove godine imamo veći broj kompanija koje su zainteresovane da prime mlade sa invaliditetom“, izjavila je za Euronews Srbija.

Radna praksa traje dva meseca i otvorena je za mlade do 35 godina. Ove godine uključeno je 18 kompanija, a oglasi za radnu praksu objavljeni su za 28 pozicija. „Cilj i koncept je da mladi steknu radno iskustvo i dobiju priliku da pokažu svoje potencijale. Uvek se nadamo da će neko ostati i zasnovati radni odnos u kompaniji gde obavlja praksu“, dodala je Radović. Ona je također istaknula da su prethodna iskustva pokazala da se broj mladih osoba ostaje raditi u kompanijama nakon završene radne prakse.

Konkurs za program radne prakse otvoren je do 25. januara. U Beogradu je otvoreno 15 pozicija za radnu praksu, dok su ostale 13 raspoređene u drugim gradovima Srbije. Ovaj program pruža značajnu podršku mladim osobama s invaliditetom u pronalasku posla i sticanju radnog iskustva, a također ukazuje i na značaj inkluzije i osnaživanja osoba s invaliditetom u društvu. Nastavak sprovođenja ovakvih programa je ključan kako bi se poboljšala situacija osoba s invaliditetom u Srbiji i omogućilo im puno uključivanje u društvo.

Stefan Nikolić аватар
BEOGRAD Vremenska Prognoza
Pretraga
Kategorije