Prodaje se hotel Jugoslavija, početna cena 3, 17 milijardi dinara

Branko Simić аватар

Nakon što je preduzeće „Denjub riversajd“ (Danube Riverside) ušlo u stečaj, Agencija za licenciranje stečajnih upravnika (ALSU) objavila je da se prodaje njegova imovina, a najvažniji deo te imovine je beogradski hotel „Jugoslavija“.

Kako je navedeno na sajtu, stečajni dužnik „Denjub riversajd“ prodaje se po početnoj ceni od 3,17 milijardi dinara. Rok za otkup prodajne dokumentacije je 11. mart, a javno nadmetanje biće održano 22. marta.

Ova vest je izazvala veliku pažnju među javnošću i poslovnim krugovima, s obzirom na to da se hotel „Jugoslavija“ smatra jednim od simbola Beograda i da je dugo vremena bio jedan od najpoznatijih i najluksuznijih hotela u gradu.

Preduzeće „Denjub riversajd“ je ušlo u finansijske teškoće, što je dovelo do stečaja. Sada se prodaja njegove imovine smatra ključnim korakom u procesu rešavanja finansijskih problema i namirenja poverilaca.

Hotel „Jugoslavija“ se nalazi na izuzetno atraktivnoj lokaciji, na samoj obali reke Save, i poseduje impresivnu arhitekturu koja ga čini jednim od najprepoznatljivijih zdanja u Beogradu. Pored hotela, u sastavu imovine koja se prodaje nalazi se i dodatni prostor oko hotela, kao i drugi objekti i oprema koji su bili u vlasništvu preduzeća „Denjub riversajd“.

Interesovanje za kupovinu imovine „Denjub riversajd“ je veoma veliko, kako među domaćim, tako i među inostranim investitorima. Hotel „Jugoslavija“ predstavlja privlačnu investicionu priliku zbog svoje lokacije, istorijske vrednosti, ali i mogućnosti za razvoj i unapređenje turističke ponude u Beogradu.

Agencija za licenciranje stečajnih upravnika (ALSU) radi na transparentnom i efikasnom sprovođenju stečajnih postupaka i prodaji stečajne imovine, kako bi se obezbedila najbolja moguća rešenja za sve učesnike u tom procesu.

Prodaja imovine preduzeća „Denjub riversajd“ i hotela „Jugoslavija“ će pratiti zakonski propisani postupci, a ALSU će pažljivo voditi računa o tome da se obezbedi fer i transparentno nadmetanje, koje će omogućiti najbolje moguće ishode za sve učesnike.

Ova vest je izazvala reakcije i u javnosti, gde se ističe značaj očuvanja kulturne i istorijske vrednosti hotela „Jugoslavija“, kao i potreba da se pronadju investitori koji će uložiti u obnovu i razvoj ovog objekta.

Hotel „Jugoslavija“ je bio prepoznatljiv simbol Beograda decenijama, i mnogi građani se nadaju da će imati priliku da se ovaj simbol obnovi i ponovo postane deo kulturne i turističke ponude grada.

U međuvremenu, zainteresovani investitori se pripremaju za učešće u nadmetanju za kupovinu imovine preduzeća „Denjub riversajd“. Očekuje se da će prodaja imovine i hotela „Jugoslavija“ privući pažnju različitih investitora, a ova transakcija se smatra jednim od najznačajnijih događaja na tržištu nekretnina u Beogradu u poslednje vreme.

Sve oči će biti uprte u javno nadmetanje zakazano za 22. mart, kada će se saznati ko će postati novi vlasnik imovine preduzeća „Denjub riversajd“ i hotela „Jugoslavija“, i ko će imati priliku da u narednom periodu vodi ovaj objekat ka novim uspesima i razvoju.

Branko Simić аватар
BEOGRAD Vremenska Prognoza
Pretraga
Kategorije