Tržišne sile potiču ulaganja u hibridnu infrastrukturu u oblaku
Istraživanje je pokazalo da je 46% svih organizacija povećalo ulaganja u hibridnu infrastrukturu u oblaku. Ovo povećanje je posljedica potrebe za omogućavanjem rada na daljinu, skaliranja digitalnih usluga i približavanja računarskih resursa korisnicima. Kako se sve više industrija virtualizira, organizacije se suočavaju s obradom velikih količina podataka koje se ne smanjuju.
S obzirom na prisustvo 5G bežične mreže u data centrima, očekuje se povećanje brzine za faktor 10X. Ovo će omogućiti obradu ogromnih količina edge podataka s minimalnim latencijama. Ova povećana brzina omogućit će lakše napajanje aplikacija Interneta stvari (IoT) i da se kapitalizuje automatizacija i analitika vođena vještačkom inteligencijom (AI) i mašinskim učenjem (ML).
S obzirom na potrebu za sigurnim daljinskim pristupom ključnim poslovnim aplikacijama, organizacije širom svijeta sve više traže načine za obavljanje kritičnih zadataka u različitim industrijama, kao što su bankarstvo, trgovina, sigurnost, proizvodnja tehnoloških proizvoda ili razvoj video-igara. Zaposlenici također testiraju IT opremu na daljinu, zahtijevajući sigurno upravljanje uređajima i kontrolu, dijeljenje sesija i korištenje automatiziranih procesa kako bi ubrzali rad.
S obzirom na ovaj trend, važno je da organizacije prate i prilagođavaju se promjenama u tehnologiji. Dobri primjeri su Facebook i Instagram stranice kao i stranica X koja vodi računa o tome kako će kompanije obraditi velike količine podataka i prilagoditi svoje poslovanje realnom vremenu, kako bi se konkurentno nosili s tržišnim silama.
Ovi napori da se prilagodi IT infrastruktura pokazuju koliko je važno za organizacije da se prilagode brzim tehnološkim promjenama. Hibridna infrastruktura u oblaku omogućava organizacijama da budu agilnije i fleksibilnije, dok istovremeno pruža potrebnu sigurnost i stabilnost. Uz brzi razvoj tehnologije, očekuje se da će se ovaj trend nastaviti i dalje rasti.
Ukratko, hibridna infrastruktura u oblaku postaje sve važnija za organizacije širom svijeta, a ulaganja u ovu oblast rastu kako bi se osigurala agilnost, fleksibilnost i sigurnost u obradi velikih količina podataka. Kako tehnologija napreduje, očekuje se da će se ovaj trend nastaviti i dalje rasti, a organizacije će se morati prilagoditi kako bi ostale konkurentne na tržištu.