Američki Biro za statistiku (BLS) delio je važne ekonomske informacije sa velikim kompanijama sa Volstrita, poput „Džej Pi Morgan“ i „BlekRok“, otvarajući pitanje jednakog pristupa informacijama za sve. Prema izveštaju „Njujork tajmsa“, BLS je slao informacije koje nisu bile dostupne javnosti odabranoj grupi „super-korisnika“. Na pitanje BLS-a o postojanju „super-korisnika“, agencija je odgovorila da nema takvu listu, ali je jedan korisnik dobio potvrdu da će biti dodat na tu listu. Osim pomenutih kompanija, među „super-korisnicima“ su i druge banke i finansijske kompanije, poput „Brevan hovard“, „Milenijum kapital partners“ i „Sitadel“. Sve navedene kompanije su odbile da odgovore na pitanja o listi „super-korisnika“.
Otkriće ove liste je izazvalo interesovanje za širenje ekonomskih informacija koje utiču na profit firmi i politiku Federalnih rezervi. Emili Lidel iz BLS-a naglasila je da bi informacije trebale biti dostupne javnosti kako bi se osigurao jednak pristup za sve. Istaknula je da je deljenje informacija sa „super-korisnicima“ sramota za agenciju, i da se trenutno istražuje da li su im davane i druge informacije kojima javnost nije imala pristup.
Izveštaj „Blumberga“ je detaljno istražio prisustvo „super-korisnika“ među vodećim kompanijama na Volstritu, istražujući uticaj koji imaju ovakve privilegije na tržište. Mnogi analitičari su izrazili zabrinutost zbog nedovoljne transparentnosti u deljenju ekonomskih informacija, ističući da bi to moglo izazvati neravnopravnost među investitorima. Federalne rezerve nisu direktno komentarisale ovu situaciju, ali su naglasile važnost transparentnosti i jednakog pristupa za sve u ekonomskoj politici.
Ovo otkriće je pokrenulo diskusiju o potrebi za većom transparentnošću u deljenju ekonomskih informacija, kao i o regulaciji pristupa ovim podacima. Stručnjaci ističu da bi takve privilegije mogle dovesti do zloupotrebe informacija i nepravednih tržišnih uslova. Nadležne agencije trebaju hitno reagovati kako bi osigurale da ekonomske informacije budu dostupne svima na jednak način, bez privilegija za odabrane korisnike.
Ova situacija je takođe pokrenula pitanja o odgovornosti BLS-a kao agencije koja je zadužena za pružanje tačnih i relevantnih ekonomskih informacija. Neki analitičari su izrazili sumnje u transparentnost rada ove agencije i pozvali na temeljnu reviziju njenih procedura. Važno je da javnost ima poverenje u objektivnost i nepristrasnost agencija kao što je BLS, kako bi se osiguralo pravedno funkcionisanje ekonomskog sistema.
U zaključku, otkriće ove liste „super-korisnika“ BLS-a je pokrenulo mnoga pitanja o jednakom pristupu ekonomskim informacijama i potrebi za većom transparentnošću u deljenju ovih podataka. Nadležne agencije i regulatori trebaju hitno reagovati kako bi osigurali fer tržišne uslove i osigurali da ekonomske informacije budu dostupne svima na jednak način. Važno je da se ova situacija temeljno istraži i da se preduzmu odgovarajuće mere kako bi se osigurala integritet i objektivnost u radu agencija koje su ključne za pravilno funkcionisanje ekonomskog sistema.